Держпраці: Інформувати працівників про розмір нарахованої їм зарплати – обов’язок роботодавця

 «Зарплатний» розрахунковий лист надається при кожній виплаті зарплати без додаткових заяв від працівника.

Держпраці у Дніпропетровській області наголошує, що саме обов’язком керівника, а не  його правом,  є інформувати працівників про  розмір нарахованої їм заробітної плати.

Також важливо те, що «зарплатний» розрахунковий лист надається при кожній виплаті зарплати без додаткових заяв від працівника.

Адже у  статті 110 КЗпП зазначено, що при кожнiй виплатi заробiтної плати власник або уповноважений ним орган повинен повiдомити працiвника про:

  •  загальну суму нарахованих коштів з розшифровкою за видами виплат;
  •  розмiри i пiдстави відрахувань та утримань зі заробiтної плати;
  • суму заробiтної плати, що належить до виплати.

Водночас у  ст. 116 КЗпП зазначено, що про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

Окрім цього, у Конвенції про захист заробітної плати, яку ухвалила Міжнародна організація праці, зазначено, що якщо існує потреба - то має бути вжито ефективних заходів,  щоб у зручний і легко зрозумілий спосіб інформувати працівників про умови  нарахування  належної  їм суми заробітної плати до того,  як  вони  приступлять до роботи  і  щоразу,  коли  ці  умови  змінюватимуться.

 Ольга Соловйова,  

начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпродзержинському регіоні