Людство зробить висновки з ситуації, яка склалася в світі, тому що пандемія показала всі недоліки в медичній сфері не тільки в нашій країні, а й в усьому світі. В багатьох країнах зрозуміли, що найбільша цінність і багатство держави – це життя людини. Рано чи пізно ліки від коронавірусу будуть розроблені і небезпека відступить на задній план. Життя буде проходити в звичному руслі, як в суспільному, так і в економічному сенсі, але для цього потрібен певний час.

Але сьогодні виникла велика загроза здоров’ю і життю наших людей. Вкотре наша держава не готова до таких викликів. Приємно, що знову свідомі громадяни країни в міру своїх можливостей вносять вклад в подолання захворюванності. Кооператори, також не залишилися осторонь цієї біди, допомагали і продовжують допомагати медичним закладам, територіальним громадам області.

У Вінниці створено спеціальний фонд «СтопВірус» для підтримки та поширення медичних, профілактичних та інформаційних заходів протидії розповсюдженню коронавірусу. Зібрані кошти спрямовані на закупівлю тестів, апаратів штучної вентиляції легень, медикаментів, масок, тощо. Вінницька облспоживспілка одна з перших перерахувала 50 тис.грн. в міський фонд по боротьбі з пандемією. Голова правління облспоживспілки Подолян В.В., як координатор спецфонду по Тульчинському району неодноразово доправляв допомогу для районної лікарні, міського центру медико-санітарної допомоги та лікарень району. Він розповідає: «Об’єднуючи зусилля, ми захищаємо наших медиків. В умовах, коли кількість хворих в Україні щоденно зростає, – це дуже важливо. Не можна покладати рук та спостерігати збоку, необхідно діяти!».

Кооператори Гайсинського, Калинівського, Немирівського, Тульчинського та багато інших районів надали допомогу засобами захисту від коронавірусу медичним закладам своїх громад на суму близько 300 тис. грн.