22 грудня 2023 року в приміщені облспоживспілки відбувся XIX з’їзд Вінницької обласної спілки споживчих товариств. На з’їзд, крім обраних делегатів, також були запрошені голови правлінь райспоживспілок і райспоживтовариств, головні бухгалтери, голови об’єднаних комітетів профспілки райспоживспілок і райспоживтовариств, керівники і головні бухгалтери підприємств облспоживспілки, начальники управлінь, відділів апарату облспоживспілки. В роботі з’їзду приймав участь представник Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств (Укркоопспілки) Олег ЛЯСКОВЕЦЬ – перший заступник, Анатолій ДРАБОВСЬКИЙ - народний депутат України.

Голова правління облспоживспілки Василь  ПОДОЛЯН  прозвітував про роботу Ради і правління облспоживспілки за 2018-2023 роки та накреслив завдання щодо підвищення ефективності господарювання кооперативних організацій та підприємств області.

Також на з’їзді також виступили: голова правління Іллінецької РСС Олександр КОЛОМІЄЦЬ, голова правління Томашпільської РСС Галина СЛОБОДЯНЮК, голова правління Немирівської РСС Лілія ЛІТОВЧУК, голова правління СТ «Лідер» Мурованокуриловецької РСС Валентина БІЛОХАТНЮК, головний бухгалтер Могилів-Подільського РСТ Майя САВИНА, голова обкому профспілки працівників споживчої кооперації облспоживспілки Надія КИРИЧЕНКО.

Виступаючі відмітили стабільний розвиток діяльності споживчої кооперації області, також висвітлили проблемні питання, що виникали в роботі кооперативних підприємств, розглядались пропозиції щодо залучення до розвитку споживчої кооперації області італійських кооператорів.

Анатолій ДРАБОВСЬКИЙ зазначив про важливість діяльності кооперативної системи, підсумував успішні результати роботи кооперативних організацій та підприємств Вінниччини.

Олег ЛЯСКОВЕЦЬ відмітив, що Вінницька облспоживспілка посідає лідируючі позиції в системі споживчої кооперації України, а лозунг  Й. Волошиновського «Силу кооперації роблять не гроші, а люди» характеризує працівників споживчої кооперації області. Також розповів про важливість та вигідні умови співпраці з ТОВ «Кооп Рітейл Груп» в рамках проєкту «СООР - В Єдності сила!».

З’їзд затвердив звіт про роботу ради, правління та ревізійної комісії і визнав їх роботу задовільною.

З’їзд також розглянув цілу низку питань. По кожному з них прийняті відповідні рішення.

На з’їзді були обрані нові органи управління та контролю, зокрема, раду та ревізійну комісію, а також делегатів на IV з’їзд Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств (Укркоопспілки).

Після закінчення з’їзду відбулися перші збори ради облспоживспілки дев’ятнадцятого  скликання, на яких обрано голову та членів правління облспоживспілки. Головою правління Вінницької облспоживспілки одноголосно обрано Василя ПОДОЛЯНА.