14 жовтня вся країна відзначала велике релігійне та національне свято «Покрови», Українського козацтва та Дня захисника України. Велика дружня родина Вінницького кооперативного інституту та Коледжу економіки і права в рамках святкування провела благодійний захід «Свято вареників» та «Козацькі розваги».

Напередодні, 13 жовтня, студенти комерційно-технологічного відділення провели традиційний благодійний ярмарок «Свято вареників», ініційований завідувачем відділення Мельник Ерною Георгіївною.

На свято завітали голова правління Вінницької облспоживспілки Подолян В.В. та його заступник Кирилюк В.А.

Це було справжнє видовищне дійство в найкращих українських традиціях. Господарі свята зустрічали шановних гостей смачними вареничками, адже вареники на столі українців — це затишок і тепло домашнього вогнища. Народна мудрість каже: «Вареники на стіл — біда за поріг».

Студенти вміло рекламували та презентували страви власного виробництва. Вразило різноманіття вареників із начинками та поливками на будь-який смак, різних розмірів та кольорів, асортимент страв національної кухні задовільнив найвибагливіших гурманів. Для усіх, хто хотів отримати ярмаркову фотографію, була створена спеціальна фотозона в українському стилі.

Захід був проведений з метою доброчинності. На отримані кошти, в розмірі 7441,50 грн., були закуплені різноманітні необхідні речі для поранених бійців АТО, які знаходяться на лікуванні у Вінницькому військовому шпиталі. Група студентів на чолі зі своїм керівником відвідали лікувальний центр і вручили пораненим придбані речі.

Проведений ярмарок надихнув усіх замислитися над тим, що навіть невеликий особистий внесок кожного є важливим для підтримки тих, хто виборює мир ціною власного життя.

В День Покрови Пресвятої Богородиці українці традиційно вшановували козацьку славу і мужність. Саме тому святкування продовжилося традиційними Козацькими розвагами, організовані деканом факультету економіки та підприємництва Мацерою Світланою Миколаївною.

За першість та козацьку булаву боролися три курені: Подільські орли, Чумаки та Отамани. На свято до студентів ВКІ завітала особлива гостя - учасниця Олімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро 2016 року, майстер спорту міжнародного класу, чемпіонка Європи з легкої атлетики Олена Яновська. 

Олена подарувала важкоатлетичній секції навчального закладу спортивний тренажер для жиму лежачи, а в знак вдячності від імені важкоатлетів інституту, тренер, почесний майстер спорту Іван Лозовський подарував гості свої кращі літературні надбання - книги про спортивне життя еліти спорту України. 

Свято вдалося на славу. В запеклій боротьбі, яка включала спортивні та творчі змагання, перемогу виборов курінь Отаманів (збірна команда маркетологів). 

Такі патріотичні заходи загартовують та мотивують студентів до нових перемог, дозволяють відчути себе справжніми козаками та козачками, відроджують національний дух та зберігають традиції нашого славного непоборного українського народу.

Дивитися всі фотографії ►

Дивитися відео ►