23 грудня 2008 року в м. Вінниці відбувся ХУ з’їзд споживчої кооперації області. Із звітною доповіддю виступив голова правління Вінницької облспоживспілки Василь Подолян. Він проаналізував результати господарсько-фінансової діяльності системи за минулих п’ять років, що прийшли між з’їздами, визначив орієнтири на майбутні роки. Зокрема, голова правління відзначив, що мешканців 1150 населених пунктів області, а це 530 тис. чол. обслуговують 1900 підприємств торгівлі, ресторанного господарства та 330 об’єктів побуту. Обсяг загального роздрібного товарообігу у 2008 році склав 396 млн. грн., що в 3,6 рази більше проти 2003 року. Обсяги наданих населенню послуг склали 45 млн.грн. Досягнуто цього результату завдяки модернізації та осучасненню діючих об’єктів, реалізації економічної стратегії, а саме розвитку потужної мережі техномаркетів, ресторанів, кафе та барів, які відповідають усім вимогам європейських стандартів.

Динамічно розвивається кооперативна промисловість. За останні п’ять років обсяги випуску товарної продукції збільшились вдвічі і склали в 2008 році 105 млн.грн. В системі діють 21 хлібзавод, 13 ковбасних, 4 - рибокоптильних, 2 цехи з розливу безалкогольних напоїв, консервний та молокопереробний заводи, 8 худобозабійних підприємств. За останнє п’ятиріччя заготівельний оборот подвоївся і склав 110 млн. грн. Трансформуються в сучасні торгівельно-сервісні центри ринки системи, від діяльності яких отримано 20,9 млн. грн. доходів, що майже втричі більше 2003 року.

Зміцнів фінансовий стан кооперативних організацій та підприємств системи. За п’ять міжз’їздівських років прибутки зросли в 14 разів і склали 3 млн.667 тис.грн. Накопичено 25,3 млн.грн. власних обігових коштів, переважно за рахунок пайових внесків та прибуткової роботи 96 відсотків кооперативних організацій та підприємств. Пайовий капітал становить 40,4 млн.грн., що в 5 разів більше 2003 року.

У розвиток матеріально-технічної бази всіх галузей діяльності системи інвестовано понад 102 млн. грн. До бюджетів всіх рівнів та позабюджетні фонди сплачено 71 млн.грн., тоді як 2003 року – 23 млн. грн.

За порівнювальний період заробітна плата зросла в 3,5 рази і склала 1000 грн. За останні 8 років на Вінниччині створено 350 споживчих товариств, в діяльності яких якнайповніше поєднуються особисті та кооперативні інтереси пайовиків.

По кожній галузі діяльності системи поставлено конкретні завдання на майбутнє. 

Про роботу ревізійної комісії доповів її голова Валентин Худа.

В обговорені звіту взяли участь голови правлінь: Тиврівської райспоживспілки – Людмила Кухарук, Бершадського районного споживчого товариства – Микола Слісарчук, директор коопзаготпрому Шаргородської райспоживспілки – Володимир Благун, голова правління споживчого товариства «Гарант» Літинського райспоживтовариства Олександр Кошовий, голова правління Могилів-Подільського районного споживчого товариства Вадим Власов, голова ради ветеранів облспоживспілки Віталій Гевко, голова обкому профспілки працівників споживчої кооперації Валерій Рекрут, голова сільської ради з с. Богданівка Тульчинського району Василь Неборецький, виконувач обов’язків ректора Вінницького кооперативного інституту Анатолій Драбовський.

У роботі з’їзду також взяли участь і виступили заступник голови правління Укоопспілки Володимир Горгут, голова обласної Ради Григорій Заболотний, заступник міського голови м. Вінниці Анатолій Ворона, начальник управління розвитку споживчого ринку та побуту міськвиконкому Сергій Кудлаєнко.

За дорученням правління Укоопспілки Володимир Горгут вручив почесну трудову відзнаку Центральної спілки споживчих товариств України «Знак Пошани» головам правлінь: Тульчинського райспоживтовариств – Сергію Балімчуку, Барської райспоживспілки – Віктору Чайці та Калинівської райспоживспілки – Науму Щербу, якої вони удостоїлися за багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у розвиток і зміцнення споживчої кооперації Вінниччини.

Голова обласної Ради Григорій Заболотний та заступник міського голови м.Вінниці Анатолій Ворона також вручили кращим кооператорам краю Почесні грамоти та грошові премії. Делегатів та гостей з’їзду привітали голови правлінь облспоживспілок: Хмельницької – Віктор Токарчук, Сумської – Магомет Галаєв, Кримспоживспілки – Олександр Кудін. Привітання делегатам з’їзду надіслали їхні колеги з Івано-Франківщини та Центральної кооперативної спілки Латвії «Туріба».

На з’їзді обрано новий склад Ради облспоживспілки, ревізійну комісію, а також делегатів на ХХ з’їзд споживчої кооперації України. На перших організаційних зборах Ради головою правління Вінницької облспоживспілки обрано одноголосно Василя Подоляна.

Члени ревізійної комісії довірили очолити найвищий орган контролю облспоживспілки Валентину Худі

Дивитися всі фотографії ►